Google Chrome Tarayıcısını Yavaşlatan Sorunları Giderin

Google’ın desteklediği popüler internet tarayıcısı Google Chrome,güvenilirliğinin yanı sıra hızlı olması nedeniyle de en çok kullanılan tarayıcı olma özelliğini korumaktadır.

Ancak, yoğun kullanım sonrasında farklı nedenlerden dolayı tarayıcının yavaşlaması, girilen sayfaların ve videoların geç açılması gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.Chrome tarayıcısının yavaşlaması ve sayfaların geç açılmalarının bir çok nedeni olabilir.

Chrome Tarayıcısını Yavaşlatan nedenlerin başlıcalarını şöyle sıralayabiliriz.

  • Çok sayıda sekme kullanımı
  • Çok sayıda uzantı kullanımı
  • Arkaplan verilerinin şişkinliği
  • Tarayıcıdaki reklam ve diğer çerezler
  • Virüsler

Chrome tarayıcıyı hızlandırmak için yapılması gerekenler
a* Öncelikle tarayıcınızda virüs taraması yapmalısınız.Virüs bulaşmışsa bunları temizlemelisiniz
b* Tarayıcıda devamlı kullanmadığınız gereksiz uzantıları kaldırmalısınız.
1– Chrome tarayıcı Verilerini Temizleme:
a * Tarayıcı arkaplan temizliği için Ayarlar>>>Gelişmiş Ayarlar>>>Gizlilik ve Güvenlik penceresinin en alt kısmında bulunan “Tarama Verilerini Temizle” sekmesini açarak Chrome tarayıcısını temizleyin.
b
Tarama verilerini temizlemek için Ayarlar>>>Diğer Araçlar>>>Tarama Verilerini Temizle yolunu da kullanabilirsiniz.

Resimde de görüldüğü gibi,açılan pencerede önerilen sekmeleri onaylayın ve Verileri Temizle” butonuna tıklayın.İsterseniz “Gelişmiş” sekmesini açarak, daha ayrıntılı bir temizlik yapabilirsiniz.
2* – Chrome tarayıcınızı yavaşlatan uygulamarı ve donanım imlerini pasif hale getirmek için; Ayarlar sekmesini açın ve en alt bölümde yer alan “Gelişmiş ayarları göster…” sekmesine tıklatın.Açılan bölümde aşağıya doğru inin ve “Sistem” bölümünü bulun.

Bölümde bulunan “Google Chrome kapandığında arka plan uygulamarı çalıştırmaya devam et” sekmesi ile “Kullanılır olduğunda donanım hızlandırmayı kullan” sekmesinde açık olan onay pencerelerini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın
Bilgisarda temizlik yapın.
Google Chrome tarayıcınızda Ayarlar>>>Gelişmiş ayarlar>>>Sıfırla ve temizleme bölümüne gidin

Bölümde görülen sekmeleri açarak,bilgisayarınızda temizlik yapabilirsiniz.Temizlik yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: