PowerPoint Dosyasında Resmin Arka Planını Kaldırın

Microsoft Ofis programları günlük yaşamımızı kolaylaştıran özellikleri nedeniyle, bilgisayar üzerinde en çok kullandığımız programların başında gelir.

Bu programlar sayesinde başka bir yazılıma gerek bile duymadan birçok düzenlemeyi kolaylıkla yapabiliyoruz.

Microsoft PowerPoint, sadece slayt düzenleme özelliğiyle sınırlı bir dosya değildir. Üzerinde barındırdığı farklı özelliklerini kullanarak, birçok kullanışlı özelliğinin olduğunu keşfedebilirsiniz.

PowerPoint dosyası resimlerinizin arka planını düzenlemenize olanak tanır. Yapmanız gereken masaüstüne bir PowerPoint dosyası açtıktan sonra arka planını kaldırmayı düşündüğünüz remi yüklemek ve gerekli düzenlemeleri birkaç tıkla tamamlamaktır.

PowerPointle bir resmin arka planı nasıl kaldırılır?

1-  Öncelikle boş bir Microsoft PowerPoint dosyasını açıyoruz. Üst menünün Sol tarafında bulunan Slayt ekle butonuna basarak, boş bir sayfa açıyoruz.

2- Üst menü çubuğundan Ekle menüsünü açarak, Resimler butonuna tıklıyoruz

2 – Düzenlemeyi düşündüğümüz resmi bilgisayarımızdaki dosyasından ekliyoruz

3 – Resmi yükledikten sonra Resim Araçları-Biçim sekmesini açıyoruz. Sayfanın en sol tarafında gizlenmiş olarak duran Arka Planı Kaldır butonu bulunmaktadır. Butona tıkladığınızda resim üzerinde bir renk değişimi göreceksiniz.

Resmin arka planının kaldırılmış görüntüsünün ön izlemesi sol üst köşede beliriyor.

4 – Resmin bu haliyle kalmasını isterseniz, resim üzerine sağ tık yapın. Açılan pencerede kırp düğmesine basın. Ya da doğrudan kaydet düğmesine basarak, bilgisayarınıza kaydedin.

5- Bu düzenlemeyi yeterli bulmuyorsanız, menüde bulunan diğer özellikleri kullanarak, düzenlemeyi daha farklı boyutlarda tamamlayabilirsiniz.

6- Sol üst menüde açılan Korunacak Alanları İşaretle veya Kaldırılacak Alanları İşaretle menü düğmelerine basarak, resim üzerinde farklı boyutları belirleyin.

İşaretleme işleminden sonra resmin son halini resim üzerine sağ tık yaparak, bilgisayarınıza kaydedin.

Düzenleme burada tamamlanıyor. Ancak, arka planını kaldırdığınız resim üzerine aynı yöntemleri kullanarak, farklı resimler veya arka planlar ekleyebilirsiniz. Menüde bulanan diğer özellikleri kullanarak, farklı varyasyonlar oluşturabilirsiniz.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: