WP- Sitenize Adsense Ekleme Kodları – Sinlenbec

WP- Sitenize Adsense Ekleme Kodları

Reklamlar hayatımızın vazgeçilmezi oldu artık.Başımızı nereye çevirsek,karşımıza çıkıyorlar.İnternet ortamında reklamverenler ve yayıncıların kıyasıya bir yarış içinde oldukları da bir gerçek.

İnternet sitelerinin en büyük gelir kaynaklarından olanGoogle/Adsense reklamları da bu sektörün liderliğini açık ara sürdürüyor.
Wp sitelerinde Adsense kodu eklemenin en kolay yöntemi bileşenlerde “metin” sekmesine  reklam kodunu yapıştırmaktır..Bu yöntem,sadece kenar çubuklarıyla sınırlı kalmaktadır.Yazı içine reklam yerleştirmek içinse eklenti kurmak gerekmektedir.
Adsense eklentilerine ,https://wordpress.org/plugins/tags/adsense bağlantısı ile giriş yapabilirsiniz.Sitede uzunca bir listeye ulaşabiliyorsunuz.Birbirinden farklı uygulamaları incelediğinizde,tercihinize uygun bir eklentiyi mutlaka bulabilirsiniz.
Bunlardan farklı olarak,Google-Adsense reklamlarını eklenti kullanmadan da yazı içinde, değişik yerlere ekleyebilirsiniz.Bunun için,reklam kodunu her eklediğiniz yazıya kendiniz ekleyebilirsiniz.Ancak,zahmetli olan bu yöntemi kullanmak yerine yazılarınızda otomatik olarak,reklamların görünmesini sağlayabilirsiniz.
1-Yazının  üzerine veya altına reklam koymak için:
Başlangıç>Görünüm>Düzenleyici(Editör)>single.php(tekil yazı) dosyasına gidiliyor.Dosya içinde CTRL+F  tıklayarak,
 php the_content(); ?>
kodunu buluyoruz. Adsense kodunuzu bu koddan önce yapıştırırsanız,reklam yazıdan önce görünür.Reklamın yazının en altında çıkmasını istiyorsanız,reklam kodunu üstteki kodun hemen altına yapıştırmalısınız.
2- Yazının sağına veya soluna reklam yerleştirmek için single.php dosyasında
<div style="float:right">   Reklam Kodu Buraya   </div>   <div style=float:right>   </div>
Kodlarını ekleyerek,”Reklam kodu buraya” yazan yere adsense kodunu yapıştırınız. Üstteki kod yazının sağ tarafı için düzenlenmiştir.Reklam kodunu sol tarafa koymak için “right” sözcüğü “left” sözcüğü ile değiştirilmelidir.
Sayfanın en altına veya en üstüne adsense reklam kodunu eklemek için single.php içinde alttaki kodu bulmalısınız.
endwhile; ?>
Reklam kodunuzu üstteki kodun üzerine eklediğinizde reklam sayfanın üzerinde,altına eklenirse sayfanın en altında görünür.
3. Yan yana iki adet reklam kodunu kullanmak için altta verilen kodu düzenleyebilirsiniz.

  1. Yazı içine reklam kodu eklemek için functions.php sayfasınında düzenleme yapmak gerekiyor.Kodları eklemeden önce dosyanın yedeğini almanızda yarar vardır.Functions.php dosyasını açtıktan sonra en üstte bulunan;
    <php
    kodunun hemen altına

kodlarını ekliyoruz. Tırnak işaretlerini silmeden reklam kodunu ekliyoruz.Reklam kodunu ekledikten sonra admin panelde “Tüm yazılar>Yeni ekle yoluyla yazı editörüne yazı ekliyoruz yada düzenlenmiş bir yazı içinde reklamı nerede göstermek istiyorsak,oraya  [ads]   etiketini yapıştırıyoruz.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

%d blogcu bunu beğendi: