Bilgisayarınıza bulaşan virüslerden kurtulun

Bilgisayarınıza virüs bulaştığını düşünüyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız…Bu yazı sizi ilgilendiriyor.Bilgisayarınızdan Keylogger ve zararlı yazılımları  buldurarak silin…Önce Keyloger nedir? Kısaca açıklayalım.
Bilgisayar kullanırken şifreler kullanmak zorunda kalabiliyoruz.İşte bu şifreleri kullanırken,kötü amaçlı keylogger yazılımı devreye giriyor ve yazdığımız bu bir kısım şifrelerimizi ele geçirerek,kötü amaçlı kullanıcılara eriştiriyor.
Bu durumu önlemek için Microsoft küçük bir yazılımı devreye soktu.
https://www.microsoft.com/security/scanner/tr-tr/default.aspx 
İsteğe bağlı olarak tarama yapan Microsoft Safety Scanner  yazılım;virüsleri,casusu yazılımları ve diğer kötü amaçlı yazılımları bilgisayarınızdan kaldırmanıza  yardımcı olmaktadır.Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir temizlik aracıdır.Var olan virüsten koruma ve temizleme işlemi yazılımın kurulmasıyla birlikte başlar.
Küçük Ayrıntı: Yazılımın kullanımı sürelidir.(10 gün) ve sürekli koruma yapan bir virüs koruma programı olmadığını da hatırlatırız.
Sürekli koruma sağlayan virüs koruma programlarını internetten aratarak,bulabilirsiniz.Kullanım süresinden sonra tekrar kullanmak isterseniz,yazılımı yeniden kurmalısınız.
Bilgisayarınızda Windows işletim sisteminin 32 bit sürümünün mü, yoksa 64 bit sürümünün mü çalıştığından emin değilseniz, lütfen Microsoft destek sitesini ziyaret edin.
Bilgisayarınızı virüslerden korumak için ücretsiz Microsoft Security Essential yüklemenizi öneriyoruz.(Winndos7)
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/14210/security-essentials-download

Üst kısımda belirtilen programlar Windows 7 işletim sistemi için geçerlidir.Windws 8 ve Windows 10 için virüsten korunma ve anti-virüs programı arıyorsanız,öncelikle Windows’un önerdiği koruma yazılımı sağlayıcıları sayfasında bulunan program listesine bakmanızda yarar vardır.Sayfaya girdiğinizde Ürün seçimi penceresinden kullanmak istediğiniz sürümü seçtiğinizde sisteminize uygun olarak önerilen programların listesi açılmaktadır.Beğendiğiniz ürünün üzerine tıkladığınızda,ürünün anasayfasına yönlendiriliyorsunuz.
Microsoft’un kendi ürünü olan Windows Defender programı Windows 8 ve Windows 10 üzerinde ayarlara giderek etkinleştirebilirsiniz.Oldukça etkili olan Windows Defender programını denemenizi ve kullanmanızı öneriyoruz.
Virüs temizleme programı malwarebytes ücretsiz sürümü ile bilgisayarınızda tarama yaparak bulaşan truva atı virüslerini kaldırabilirsiniz.
Daha etkili bir virüs tarama ve virüs koruma için Hitmanpro deneme sürümünü kullanarak bilgisayarınızda temizlik yapabilirsiniz.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: