Bilgisayarınızda Online virüs taraması başlatın

Bilgisayar güvenliği için öncelikle aldığımız önlem,bilgisayarımızı virüslerden korumak için kullandığımız anti-virüs programlarıdır. Ancak,çok farklı özelliklerde bilgisayarımızı tehdit eden bu virüsleri her anti-virüs programı önleyememektedir.
Daha doğrusu her anti-virüs programı her türlü virüsü tespit edememektedir.Onun içinde zaman içinde farklı programlarla bilgisayarı taratmalı ve oluşabilecek virüs tehditlerini temizlemeliyiz.( Virüs Tarama Siteleri ) başlıklı yazımızı okuyunuz
Ancak,her taratma da farklı programlar arama ve bulunan programları indirerek,kurma-çalıştırma ve kaldırma işlemleri hatıra -değer zaman alan işlemlerdir.
Bilgisayar teknolojileri gelişmesine paralel olarak gelişen ve değişen online işlemler bu tür sorunlarda çözüm olarak değerlendirilebilirler.
Örneğin Eset Online virüs taraması ile bilgisayarınızı ücretsiz ve online olarak taratabilir,oluşan tehditleri de online olarak kaldırabilirsiniz.

ESET Online Scanner’ın bilgisayarınız için ücretsiz sunduğu özellikler: 
Tek-Tıklama ile Aktivasyon – Hiç bir kişisel bilginizi vermeden sadece bir tek tıklama ile taramaya başlar.
Gelişmiş Malware Tespiti – Bilinen ve bilinmeyen virus, truva atı, casus yazılım ve diğer internet kaynaklı tehditleri tespit eder.
Her Zaman Güncel – ESET Threat Lab’de var olan en güncel imza ve sezgisel tespit algoritmalarını kullanır.
Kapsamlı Tarama – Gizli tehditleri tespit edebilmek için arşiv dosyalarını da tarar.
bunların dışında çok sayıda online virüs taraması yapan siteye ulaşmakta artık çok zor değil.Google arama motorunda ” Online Virüs Scanner” yazarak arattığınızda onlarca online tarama yapan site adresine ulaşabilirsiniz.
Aşağıda sunulan listede online virüs taraması yapan site adlarını deneyebilirsiniz.
  • Dr.Web Online Link Checker (scan virus infection of files on web page including those linked via scripts and frames without downloading to user’s computer)
   http://online.drweb.com/?url=1
  • a-squared Web Malware Scanner (aka WindowsSecurity Online Trojan Scanner for Trojans, Backdoors, Worms, Dialers, Spyware/Adware, Keyloggers, Rootkits, Hacking Tools, Riskware and TrackingCookies)
   http://www.emsisoft.com/en/software/ax/?scan=1
  • PC Pitstop Virus Scanner (based on Panda antivirus engine)
  • JoeBox (single file upload and analysis behaviour of malware, viruses, worms, trojans, adware, spyware, and other security-related risks)
  • VirusTotal Free Online Virus and Malware Scan (file scanner using almost all antivirus software, namely AhnLab (V3), Aladdin (eSafe), ALWIL (Avast! Antivirus), Authentium (Command Antivirus), Avira (AntiVir), Bit9 (FileAdvisor), Cat Computer Services (Quick Heal), ClamAV (ClamAV), CA Inc. (Vet), Doctor Web, Ltd. (DrWeb), Eset Software (NOD32), ewido networks (ewido anti-malware), Fortinet (Fortinet), FRISK Software (F-Prot), F-Secure (F-Secure), Grisoft (AVG), Hacksoft (The Hacker), Ikarus Software (Ikarus), Kaspersky Lab (AVP), McAfee (VirusScan), Microsoft (Malware Protection), Norman (Norman Antivirus), Panda Software (Panda Platinum), Prevx (Prevx1), Secure Computing (Webwasher), Softwin (BitDefender), Sophos (SAV), Sunbelt Software (Antivirus), Symantec (Norton Antivirus), UNA Corp/Antidote (UNA), VirusBlokAda (VBA32) and VirusBuster (VirusBuster))
   http://www.virustotal.com/
  • Bestand Gratis Online Malware Scanner (in Dutch using multiple scanners such as ESET NOD32, F-Secure, Sophos, ewido Anti-Soyware, a-squared Anti-Malwre, Prevx, Bit9 FileAdvisor and SurfRight Strider)
   http://www.anti-virus.by/check/

 

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: