Facebook Video’yu Sitenizde Paylaşın

Facebook’ta yayınlanan bir videoyu veya Facebook canlı videosunu web sitenizde yayınlamayı ve paylaşmayı isteyebilirsiniz?

Facebook hesabınızda, arkadaşlarınız tarafından paylaşılan ve  hoşunuza giden bir videoyu yada bir Facebook canlı yayın videosunu sitenizde paylaşmak isteyebilirsiniz.

Dünyanın en büyük video barındırma ve paylaşma sitesi, kuşkusuz youtube.com sitesidir. Ancak, en büyük sosyal paylaşım ağı olan Facebook.com ‘da video yayınları hızla artmaktadır.

Son zamanlarda Facebook; videoları otomatik oynatma ve ve kişisel olarak yayın yapan Facebook canlı yayın özelliklerini devreye soktu. Bu özellikler, kullanıcıların hoşuna gitti ve video yayınlama da katılımcı payı hızla yükseldi.

Buna rağmen youtube.com üzerinde yayınlanan bir videonun embed kodunu kolayca alarak,sitenizde yayınlarken,Facebook.com üzerinde yayınlanan videoların embed kodları Facebook tarafından paylaşılmamaktadır..

Facebook Videolarını Sitede Yayınlama

Facebook hesabınızda hoşunuza giden bir videoyu belirledikten sonra video üzerine sağ tık yapın

Açılan pencerede “Mevcut zamandaki video URL’sini kopyala” seçeneğine tıklayın ve video url’sini kopyalayın.

Buradan, Facebook’un gömülü video oynatıcısı  web sitesine gidin.Açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırın

Gömülü Video Oynatıcı bölümünde kopyaladığınız video URL’sini Videonun URL‘si alanına yapıştırın ve hemen altta görülen “Kodu Al” düğmesine tıklayın.


Açılan pencerede video kodunu iki farklı yöntemle sitenize ekleyebilirsiniz.

Birinci bölümde,Java Script kodlarını 2 adımda sitenize ekleyin

1.adımda uygulama kodunu ve dil ayarlarını yapın .

2.adımda ise üst bölümde görülen kodları sitenizin header.php sayfanızda;</head> etiketinden önce yapıştırın

head

</head>

<body <?php body_class(); ?>>

İkinci bölümdeki kodları ise,videoyu yayınlamak istediğiniz sayfaya yada bileşene yapıştırın. Kodları yapıtırırken,metin editörü kullanmayı unutmayın.

2. bölümde ise,üstte verilen yöntemi kullanmadan videoyu sitenizde yayınlamak için İFRAME bağlantısınıa tıklayın ve açılan penceredeki,İframe kodlarını kopyalayın ve doğrudan yaynlamak istediğiniz yazı içeriğine veya sayfaya metin editörde yapıştırn ve kaydedin.

Facebook canlı videolarını paylaşmak istediğinizde,canlı yayın videosunun yayınlanmış olması gerekmektedir. Yayınlanmamış canlı videonun embed kodunu alamayacağınızı unutmayın

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: