Gerekli Programları Hızlı ve Kolay İndirin

*İnternet ortamında gezinirken girdiğimiz sitelerde bazen kullanmak istediğimiz bir video yada uygulamayı bilgisayarımızda  eksik olan bir yazılımdan dolayı yada güncellenmemiş bir eklenti yüzünden kullanamadığımız olur.Böyle durumlarda hemen program arayışına gireriz.

*Yeni bilgisayar alındığında ilk işimiz gerekli programları yüklemek olur.Hemen program aramaya başlarız ve buluruz da.Ancak,yüklenmeleri saatlerce sürebilir.

*Yada bilgisayara  format atıldığında yedeğe alınan dosyalardan programlar yeniden indirilir. Bunların bir kısmı güncel olmadığı için yeniden yüklenmesi gerekebilir.Kısacası,yine program arayışına girilir.

Bilgisayarı verimli kullanmanın temelini oluşturan programları ve yazılımları güvenli.kolay ve hızlı şekilde edinmenizi sağlayan servisler var.Bu servislerden oluşturduğumuz listeye göz atmanızı öneriyoruz.[ads]

1.Bu servislerden ilki olan ninite.com sitesine girdiğinizde,programların listelendiği bir sayfa karşınıza çıkıyor.Kullanmak istediğiniz programların yanındaki kutucukları işaretleyerek,”Get Installer” butonuna tıklıyorsunuz.Biraz sonra seçtiğini programlar açılıyor ve onaylıyorsunuz.Sizin onayınızdan sonra,seçtiğiniz programlarınızdan  bir dosya oluşuyor.İndirmeniz gereken bu dosyaya da onay verdikten sonra,belirlediğiniz programlar en son sürümleriyle birlikte bilgisayarınıza yükleniyor.

  1. Servislerden ikincisi olan freenew.net daha geniş kapsamlı bir hizmet veriyor.Bir bilgisayarda bulunması gereken tüm programları barındıran  freenew.net hizmetlerinden yararlanmak için yapmanız gereken,indirmeyi düşündüğünüz programları belirledikten sonra “Get Intaller” butonuna tıklatmak ve açılan exe dosyasını çalıştırmaktır.Gerisini servisin hizmeti tamamlıyor.

3.f-droid.org/ Androidler için açık kaynak kodlu yazılımları reklamsız ve ücretsiz olarak  güvenilir biçimdeindirebileceğiniz bir web aracıdır.

  1. Npackd Yüzlerce programı bünyesinde barındırıyor ve kolayca indirmenize olanak tanıyor.Yüklü uygulamalara güncelleme teklifinde bulunuyor.
  2. Ketarin Otomatik kurulum paketlerini güncelleyen bir web aracıdır.
  3. Fosshub Açık kaynak kodlu yazılımlar paylaşılıyor.

Windows’un önerdiği en iyi ücretsiz Windows programları listesini de incelemenizi öneriyoruz

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

%d blogcu bunu beğendi: