Google Adsense Otomatik Reklamları Etkinleştirin

Google Adsense reklamları, yeni bir gelişmeyi daha duyurarak, yayıncıları için Auto Ads (Otomatik Reklamlar) özelliğini yayıncılarına kullandırmaya başladı.

Google, daha önce başlattığı Eşleştiren İçerik Reklamları ile yayıncıların kendi sayfalarının tanıtımına katkı sağlarken aynı zamanda da gelir elde etmelerinin de önünü açmıştı. Şimdi bu özelliğe Otomatik Reklamlar özeliğini de ekleyerek, reklam yerleşimleri konusuna verdiği önemi daha belirgin hale getirdi.

Auto Ads, ziyaretçilerin ilgi alanlarına bağlı olarak göreceği reklamları ayarlamanın yanında, reklam yayınlanan sayfalardaki reklamların yerleşimini de ayarlıyor. Google, uzun süren beta yayınlardan elde ettiği testin sonuçlarına göre, Otomatik Reklamlar yayınlanmaya başladıktan sonra yayıncı gelirlerinin %10 oranında arttığını belirtiyor.Otomatik reklamlar,Google yapay zeka ile çalışıyor ve reklamlar web sitenizin içeriği ile otomatik olarak eşleşiyor.

Google Adsense sayfasına giriş yaptığınızda, otomatik Reklamlar kullanmaya başlayın açıklamasını görüyorsanız, yapmanız gereken yönlendirmeleri takip etmek ve Otomatik Reklam’ları kullanmaya başlamaktır.

Otomatik reklamları ayarlamak için öncelikle sayfalarınızda hangi reklam biçimlerini göstermek istediğinizi seçin. Bunlar “genel ayarlarınız” olacaktır Kullanılan reklam birimlerini Otomatik Reklamlar için etkinleştirme işlemini onaylayın. Daha sonra Google Adsense hesabınızda Reklamlarım menüsünü açın ve Otomatik reklamlar sekmesine tıklayın

Sayfada Otomatik Reklam Oluşturma İpuçları bağlantısına tıkladığınızda, karşınıza bir ekran açılacak, Ekran üzerinde bulunan kod snippeti’ni kopyalayın.

Kopyaladığınız kodu temanızın header.php dosyasında <head >Kod Snippet Buraya </head> etiketlerinin içine yerleştirin. Bunu yaptıktan sonra, bir URL grubu oluşturarak sayfalarınızın bazılarında farklı reklam biçimleri göstermeyi seçebilirsiniz.

Otomatik reklamların yayınlanması hakkında daha fazla bilgi edinmek için altta verilen bağlantıları tıklayarak, Google açıklamalarını okuyunuz.

Otomatik Reklam Ayarlama

Sayfa düzeyi reklamlardan Otomatik reklamlara geçiş yapma

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: