İçerik Resimlerinizi şekillendirin

Site içeriklerinize ekleyeceğiniz resimleri farklı şekillerde düzenleyerek kırpmak ve içeriklerinize eklemek için Ofis -word ve Google-Drive üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Microsaft; Word doyası üzerinde resimlerinize farklı şekiller uygulamanıza olanak tanımaktadır.

1.Microsoft Publisher Uygulaması ile Word sayfası üzerinde resim  düzenlemek ve şekil vermek için word sayfasını açın ve bir tane resim yükleyin.Yüklenen resim üzerine masunuzu götürüp bastığınızda üst menüde “Resim Araçları” sekmesi ve alt semesi olan ” biçim” sekmesi görünecek.

Biçim üzerine tıklayın ve açılan sekmenin sağ tarafında bulunan boyut bölümünü bulun.Boyut bölümünde “Kırp” yazısın altında çok küçük bir ok işareti var.Ona tıkladığınızda şekil sayfası açılıyor.İstediğiniz şekli seçin ve kırpın.Yüklediğiniz resminiz biçimlenmiş olarak karşınıza gelecek!.

2.Google Drive üzerinde çalışma yapabileceğimiz bir çok özelliği barındırıyor.Üstelik bu özelliklere her geçen gün yenileride ekleniyor.Google Drive ile slayt hazırlamak ve yayınlamak belkide bildiğiniz ve kullandığınız bir yöntemdir.Ancak,bir güzel özellikte slaytlar için eklenen resimlere çok farklı biçimler ve şekiller kazandırılıyor olmasıdır.Şekillendirilen resimleri indirerek.blog içeriklerinizde de kullanabilirsiniz.

Drive üzerinde resim şekillendirmek için hesabınıza gidin ve YENİ butonuna basın.Açılan pencerede Google Slaytlar sekmesine tıklayın.Karşınıza gelen sayfada slaytınız için başlık düzenleyin.

Sol üst köşede bulunan + işaretine her tıklayışınızda slaytınız için yeni bir sayfa açılacak.Açılan ilk sayfaya bir resim yükleyin.Resim kırpma düzenindeyken mausu üst menüdeki kırma aracının üzerine sürüklediğimizde küçük ok işaretinin hemen altında resmi maskele butonu açılıyor.

Ok işaretine tıklayın

Üst resimde de görüldüğü gibi açılan pencerede şekiller ve diğer seçenekler açılıyor.İstediğiniz şekli seçerek resmi kırpın

Gördüğünüz gibi resmimize şekil kazandırdık.İsterseniz resimlerinizi slayt olarak düzenleyebilirsiniz.

Buradan Google Slaytlar ve Çizimler’de görüntüleri düzenlemek sayfasına gidin ve inceleyin

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

%d blogcu bunu beğendi: