Bilgisayarınızdaki Dosya-Klasör ve Programları Tek Tıkla Açın

Bilgisayarınızda bulunan tüm dosyalarınızı ve klasörlerini<i tek bir tık hareketiyle kolayca açabilirsiniz.

Microsoft,Windows kullanıcıları için bilgisayar üzerinde bulunan dosya,klasör ve programları çift tıklama yöntemiyle açmaları için yerleşik bir uygulama sunmasına rağmen,daha pratik ve daha hızlıbir yöntem olan tek tıkla dosya ve klasör açmanın yoluna da izin vermektedir.

Windows kullanıcılarının büyük çoğunluğu dosya ve klasörleri açmak için mausu, açılması istenilen dosya yada klasör üzerine getirdikten sonra, hafif çift tıklama yaparak,dosyaları açabilmektedirler.Yada klasör veya dosya üzerindeyken sağ tık yaparak,açılan penceredeki menülerden “ “seçeneğine veya “Yönetici ile aç” seçeneğine tıklatma yaparak açabilirler.

Windows işletim sisteminde tek tıklatmayla dosya ve klasörleri kolayca açmak için yararlanacağımız yöntem”Dosya Gezgini Seçenekleri” üzerinde bulunmaktadır.

Dosya Gezgini Seçeneklerinde işlemi etkinleştirmek için üç farklı yöntemi kullanabiliyoruz.

1. İşleme başlamak için Windows başlat üzerinde sağ tık yapın ve “Dosya Gezgini Sekmesi” üzerine tıklayın Dosya Gezgini>>Görünüm>>Seçenekler yolunu takip edin.Karşınıza “Dosya Gezgini Seçenekleri” penceresi açılacaktır.

2. Bilgisayarınızın başlat>>arama penceresine ” Dosya Gezgini” yazın.Açılan pencerede “Dosya Gezgini Seçenekleri üzerine tıklayın

3. Denetim Masası>>Görünüm ve kişiselleştirme>>Dosya Gezgini Seçenekleri altında Tek veya Çift tıklatma ile açma tercihini belirle yolunu izleyin

Öğeleri tıklatma seçenekleri başlığı altında bulunan düğmelerden tıklatma seçeneğizi işaretleyin ve “Tamam” butonuna basın.

işlemi tamamladıktan sonra,masaüstünüzde bulunan dosya ve klasörler tek tıklatmayla açılmaya başlanacaktır

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: