Opera Tarayıcısı İle Özel VPN Hizmetinizi Kullanın

İnternet üzerinden başka bir ağa güvenli bir bağlantı oluşturabilmek için kullanabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır

VPN araçları, bir bölgede yada ülkede erişimi kısıtlı, engelli yada yasaklanmış web sitelerine erişimi sağlamada görev üstlenir. Ayrıca, Wi-fi ağlarındaki güvenlik açıklarından da korumaktadır. İnternet kullanıcısı için,Güvenli ortam sağlayarak, çok farklı alanlarda erişim olanaklarını  güvenli ortama dönüştürür.

VPN,internet ortamında başka bir ağa, engellenmiş veya yasaklı sitelere bağlantı oluşturmanıza olanak tanır.

VPN bağlantısı kurabilmek için, çok sayıda ücretli ve ücretsiz tarayıcı eklentisine ve programına, internet ortamında kolayca ulaşabilirsiniz.

Programsız ve eklentisiz bir araç kullanmak isterseniz, size önerim; son güncellemelerle birlikte, bir çok yenilikle birlikte VPN hizmetini de üzerinde barındıran,Opera tarayıcısının içerdiği VPN hizmetini kullanmanızdır.

Opera VPN Kurulumu ve kullanımı:

Bilgisayarınızda Opera tarayıcısı kullanmıyorsanız, buradan Windows için Opera tarayıcısı setup dosyasını indirin ve indirdiğiniz OperaSetup.exe üzerine kurulum için çift tıklayın.


Kuruluma geçmeden önce,Opera Yükleyici penceresinde “Seçenekler” butonuna basın.Karşınıza gelen yeni ekranda;açılır menüyü kullanarak,

kurulum dilini belirleyin. Daha sonra Kurulum yerini belirlemek için tıklayın ve masaüstünü seçtikten sonra “Yeni Klasör Oluştur” üzerine tıklayın ve Yeni klasöre bir ad verin.Devamında, Kurulum Türü menüsünde ” Taşınabilir kurulum(USB) ” seçin ve “Kabul et ve Kur” butonuna basarak, kurulumu başlatın ve Portable Opera kurulum dosyası içine aktarın.

     

Masaüstüne düzenlediğiniz dosyayı açtığınızda portable operanızın çalışmaya hazır olduğunu göreceksiniz. Opera tarayıcısını çalıştırın ve arama penceresine opera://settings yazın ve  enter tuşuna basın.

Açılan sayfada:

Gizlilik ve güvenlik” sekmesini açın. Karşınıza gelen pencerede alt kısma inin ve” VPN’i etkinleştirin” sekmesinin önündeki kutucukta onay tikini etkinleştirin. Etkinleştirme işleminden sonra adres çubuğunda VPN simgesi belirecektir.

Simgeye tıkladığınızda bir pencere açılıyor.

Açma/kapama düğmesini “Açık” seçin. Sağ alt köşede IP numaranız yer alacaktır. “En Uygun Konum” menüsünde VPN yayını için ülke seçebilirsiniz.

Bu aşamadan sonra Opera VPN’ikullanabilirsiniz.test etmek için erişime kapalı olan dünyanın en büyük müzik arşivini barındıran video sitesi metacafe.com sitesini ziyaret edelim.

Siteyi Chrome tarayıcısında aradığımızda erişime engelli olduğunu görüyoruz.Adresi Opera tarayıcısına yazdığımız:da:sayfa normal şekilde açılıyor.

Resimde de görüldüğü gibi metacafe.com sitesine kolayca girebiliyoruz.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: