Pinterest Hesabınıza Sitenizi Ekleyeyin

Sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarmak ve içeriklerinizi daha geniş kitlelerle yaymak için Seo ayarlarına önem vermelisiniz.

Bunun içinde sitenize geri dönüşümlerde yarar sağlayacaklarını farklı platformlardaki büyük arama motorlarına ve sosyal medya ağlarına sitenizi kayıt ettirmeniz ve doğrulatmanız büyük önem taşımaktadır.

Google Üzerinde Site Doğrulama Yöntemleri ve Web Sitenizi Bing Araması Motoruna yazdır başlıkları paylaştığımız blog içeriklerimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Sosyal Medya ağlarından  Pinterest , oluşturacağınız kişisel sayfanız üzerinde blogunuzu sitenizin eklemenize ve doğrulamanıza imkan tanıyarak, sitenizin daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Pinterest  uzerinde web Sitenizi doğrulamak için öncelikle Bir Pinterest hesabınız olmalıdır. Hesabınız yoksa buradan pinterest.com  bağlantısına giderek bir hesap oluşturun.Hesabınızda oturum açtıktan sonra ayarlara gidin.Alt kısıma doğru inin

Web Sitenizi Onaylayın “Butonuna basın. Web Sitenizi Onaylayın” butonuna basın. [ Bu sayfayı kaldırmayın.Çünkü, biraz sonra site doğrulatma butonunu kullanmak için tekrar sayfanıza döneceksiniz . ] Karşınıza gelen pencerede sitenizi doğrulatmak için kullanacağınız Meta etiketi ni göreceksiniz.

Meta etiketinin tamamını sitenizin header.php dosyasında head kodları için ekleyebilirsiniz.

Sitenizde Hepsi Bir Seo Paketi  Eklentisi yüklediğinizde, üstte verilen Meta etiketinde olduğu gibi “içerik =” yazısından sonra gelen çift tırnak da içeri kopyalayın.Daha sonra doğrudan eklentinin genel ayarlarına  gidin ve sayfanın alt kısımlarına doğru inin.

Web Yöneticisi Doğrulama bölümünde  ” Pinterest Sitesi Doğrulaması :  ” penceresine kopyaladığınız kodun bölümünü yapıştırın.Eklenti ayarlarına güncelleyin.

Buradan tekrar Pinterest sayfanıza dönün ve ” Web Siteleri Onaylayın ” butonuna basın.Kodu doğru şekilde yerleştirdiğinizde ” Site Onaylandı ” açıklamasını görebilirsiniz.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: