Sitenizi Google News’e Kaydedin

Google News (Haberler), uyumlu web sitenizin yada bloğunuzun Google Haberler Arayüzünde görüntülenmesini sağlayan bir Google hizmet aracıdır.
Blogunuz veya siteniz üzerinde düzenlediğinizi içeriklerinizin haber kriterlerine uygun olduğunu düşünüyorsanız, Google News ara yüzünde yer almalarını sağlayabilirsiniz. Böylece bloğunuza ve içeriklerinize extra bir değer katabilirsiniz.

Google News üzerinde kayıt hakkı elde edebilmek için sitenizin, belirlenen kurallara uyumlu olması gerekmektedir. Sitenizin uyumlu olması için belirlenen kuralları, altta verilen yönergeleri izleyerek, öğrenebilir ve kaydınızı yaptırabilirsiniz.

  1. Öncelikle sitenizin belirli kategoriler ile düzenlenmiş (güncel, siyasi, ekonomi, sağlık, eğitim gibi…) olması ve haber türünde içerikleri barındırması gerekmektedir.
  2. İçeriklerin özgün olması ve sık güncellenen bir yapıda olması gerekmektedir. Haber kaynaklarından ve ajanslardan alıntı yaptığınız içeriklerin belirli bölümlerini kullanabilirsiniz. Google News, kopya içeriklerle oluşturulmuş bir web sitesini kabul etmemektedir.
  3. İçerik başlığınızın URL’si Google News’in ölçütlerine uygun olmalıdır. Bunun için “Kalıcı Bağlantılar” ayarlarında düzenleme yapmanız gerekmektedir. Kalıcı bağlantı ayarlarınızı

    /%postname%_%post_id%/ biçimnde düzenleyin

  4. Düzenlediğiniz içeriğin yazar profili olması zorunludur.

    Google News’e Nasıl Kayıt Yapılır?

Haber sitenizin Google Webmaster Tools servisinde doğrulamalısınız. Doğrulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için Google üzerinde Site Doğrulama Yöntemleri başlıklı yazımızı inceleyebilir veya buradaki bağlantıdan  Web Yöneticisi Araçları sayfasına giderek, doğrulama işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Sitenizi daha önce doğruladıysanız, altta verilen bağlantıdan

https://partnerdash.google.com/publisher#p:id=pfehome sayfasına gidin.

Web adresinizin karşısında bulunan Haberler Dizinine eklenme isteğinde bulunun sekmesine tıklayın.

Karşınıza gelen yeni sayfada, istenilen bilgileri doğru biçimde girin ve Gönder butonuna basın. Kayıt işleminizin alındığını belirten bir ekran açılacak.

Google News, talebinizi inceledikten sonra, kısa süre içinde size dönüş yapacaktır. İsteğinizin reddedilmesi durumunda, sonraki iki aydan önce yeni başvuru yapamıyorsunuz. İsteğinize istinaden gelen bildirimde reddedilme gerekçelerini iyi okumalı ve yeni bir talepte bulunmadan önce eksiklerinizi tamamlamalısınız

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: