Virüs Tarama Siteleri

 Bilgisayarda,daha önce kullandığım bir programa tekrar ihtiyaç duydum ve indirerek,kurmaya çalıştım.Fakat bir türlü kurulmuyordu.

Programın özelliklerinde,bilgisayarda kurulu olan virüs yazılımının programı engelleyebileceği belirtilerek,virüs programının geçici olarak kaldırılması uyarısı yapılıyordu. Uyarıya uydum ve yazılımı kaldırdım.
Gerekli programı kurdum.Programla birlikte başka bir virüs programı da ek olarak bilgisayara kuruldu.Virüs programını güncelleştirirken, Trojan uyarısı aldım.Anti-virüs programıyla temizlik tamamlatıldı.
Ama,olay kafama takılmıştı.Anti-virüs programını kaldırdım.Bir başka virüs önleyici daha kurdum.O da solucan tabiri ile başka virüsler olduğunu bildirdi.Onunla da bir temizlik yaptım.Uzatmayalım.Bu işi bir kaç programla daha denedim ama ikna olamadım.
Buradan şöyle bir sonuç çıkarabiliriz.Bilgisayardaki anti-virüs programı her virüsü tespit edemiyor olabilir.
O zaman ne yapmalı?
Kısa bir araştırmadan sonra sistemde virüs taraması yapan  https://www.virustotal.com/  sitesine ulaştım. Program sistem taraması dışında herhangi bir web sitesini de tarayabiliyor.Sitenin ana sayfasına girerek, şüphelendiğim dosyaları tek tek yükledim ve virüs taraması yaptırdım.Sonuç oldukça iyiydi ve siteyi kullanmaya başladım.Sitenin en belirgin özelliği yüklenen dosyayı otuzdan fazla programa taratarak,sonucu veriyor olmasıdır.
Kullanması kolay ve ücretsizdir.
Siteye girdikten sonra GÖZAT butonuna tıklayın,şüphelendiğiniz dosyayı yada taranmasını istediğiniz web sitesinin URL’sini iliştirin. Gerisini virustotal hallediyor.
Her şeye rağmen sitenizde bir anti-virüs programı barındırmalısınız.
Anti-virüs programınız yoksa;Sisteminize uygun virüs programlarına bakmak ve kullanmak için buradan bağlantıya giderek Windows için virüsten koruma yazılımı sağlayıcıları sayfasını inceleyebilir ve sisteminizde kullanmak istediğiniz programlardan tercihinize uygun olan bir programı seçerek,bilgisayarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: