Web Sitenizi CloudFlare İle Hızlandırın

Cloudflare CDN(İçerik Dağıtım Ağı) ile web sitenizin kalitesini artırarak, sitenizi hızlandırabilirsiniz.Güvenli biçimde Google aramalarda daha fazla izleyiciye ulaşabilirsiniz.

Cloudflare CDN,sitenizde bulunan çok sayıda dosyayı bir merkezde toplayarak,sunucuları aracılığıyla dağıtır.Böylece bir siteye gelen ziyaretçi Cloudflare CDN ağındaki en yakın sunucuya yönlendirilir.Bu sayede siteye hızlı bir biçimde erişebilir.Bu durum sitenize erişimin hızlandırılmasını sağladığı için,çok sayıda ziyaretçinin sitenize erişimini kolaylaştırır.

Cloudflare CDN hizmeti ile neler yapabilirsiniz?

CloudflareCDN hizmetinin yanısıra güvenlik konusunda da oldukça hassastır. Sitenizi Cloudflare CDN hizmetine eklediğinizde,kontrol panelinden güvenlik ayarlarını kolaylıkla yapabilirsiniz.Güvenlik seviyesini artırarak,zararlı kullanıcıları engelleyebilirsiniz.

Cloudflare, CSS,Javascript ve HTL dosyalarınızı en verimli biçimde sıkıştırarak, optimize eder ve sitenizin kalitesini artırır.

Web sitenizi için,ücretli veya ücretsiz SSL sertifikasını edinerek, sitenize kolayca kurabilirsiniz.

Clodflare,bu hizmetlerini ve daha fazlasını ücretli ve ücretsiz servisleriyle paylaşmaktadır.İsteğe göre ücretli servisi kullanabilirsiniz. Ancak,sitenizi hızlandırmak için kullanabileceğiniz ücretsiz servisi de oldukça iyi çıkarmaktadır.

Cloudflare CDN ve Güvenlik hizmetlerinden yararlanabilmek için siteye kayıt yaptırmanız gerekiyor.Kayıt için;https://dash.cloudflare.com/sign-up bağlantısına gidin ve kaydınızı tamamlayın.

Kayıt tamamlama işleminden sonra karşınıza gelen sayfada sitenizi ekleyin. Add Site butonuna tıklayarak,kaydı onaylayın

Ön bilgilendirme sayfasını okuduktan sonra Next (Sonraki) butonuna basarak,bir sonraki sayfaya devam edin.

Üst resimde de görüldüğü gibi gelen sayfada dört farklı seçenek sunuluyor. Seçeneğinizi belirleyin ve devam edin.Bizim seçimimiz ücretsiz servis olduğu için,yazının devamını buna göre sürdüreceğiz.Planı onayla butonuna basın ve devam edin.

Ücretsiz web sitesi kaydınızın tamamlandığını belirten içeriği okuduktan sonra Onaylama butonuna basın ve bir sonraki sayfa için devam edin.

Gelen sayfada kayıt işleminin tamamlandığı anlaşılıyor.Bu sayfada dikkat ettiyseniz turuncu renkli ve gri renkli bulutlar bulunmaktadır.Turuncu renkli bulutlar,site ziyaretçilerine Cloudflare sunucuları üzerinden aktarılacak olanlardır.Gri bulutlar ise hosting firmanız tarafından doğrudan aktarılacak olanlardır. Saydada görüldüğü üzere,Cloudflare siteniz için uygun olan bulutları belirlediği için hiç bir işlem yapmadan sayfanın en altında bulunan Continue(Devam et) butonuna basın.

Karşınıza gelen sayfada sitenizi etkinleştirmek için ad sunucularınızı /DNS) Cloudflare’ye yönlendirmeniz istenmektedir.Altta bulunan Devam et butonuna tıklayın

Kurulum işleminin sonuna gelindi.Üstte verilen Cloudflare Nameserver 1 ve Nameserver2  sunucu adreslerini hosting firmanızdaki ad sunucularıyla değiştirmeniz isteniyor.Verilen adresleri sırayla kopyalayın ve hosting firmanızda>>Yönetim paneliniz>>DNS Yönetimi>>Nameserver yönetimi/İsim sunucuları) yolunu izleyin. Panelinizdeki isim sunucularını üstte verilenlerle değiştirerek,kaydedin.Nameserver adreslerini değiştirmekte sıkıntı yaşıyorsanız,bilgileri hosting firması yöneticilerine ileterek,değiştirebilirsiniz.

Sunucu adresi değişikliğinden sonra 24 saat içinde cloudflare onayı tamamlanacak ve siteniz aktif olarak izlenecektir.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: