Windows 10’da Klasör Seçeneklerini düzenleyin

Windows 10 işletim sistemi, bilgisayar kullanımında çığır açarak, birçok yenilik getirirken birtakım alışkanlıklarımızı da değiştirmeye başladı.

Windows’un eski sürümlerinde kolayca ulaşmaya alıştığımız çok basit uygulamaları, çok daha iyi geliştirilmiş olmasına rağmen Windows 10’da bulmakta zorlanıyoruz.

Bulmakta zorlandığımız bu basit uygulamalardan birisi de “klasör Seçenekleri” uygulamasıdır. Örneğin: Dosya uzantılarını düzenlemek için yararlanabileceğiniz en iyi uygulama “Klasör Seçenekleri” üzerinde yapacağınız küçük bir değişiklikle farklı programlar aramaktan kurtulabiliyorsunuz.

Windows 10 üzerinde Klasör Seçenekleri ‘ne ulaşabilmek için kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır.

  1. Yöntem : Denetim Masası yoluyla ulaşılabilir.

Üst resimde görüldüğü gibi;

Windows başlangıçtan Denetim Masası>Görünüm ve kişiselleştirme>Dosya Gezgini Seçenekleri yolunu izleyerek, Klasör Seçenekleri ‘ne ulaşabilirsiniz. Dosya Gezgini üzerinden ulaşabilirsiniz.

Masaüstünde “Bu Bilgisayar” sembolüne veya Başlangıç menüsünden “Dosya Gezgini” sekmesine tıklayın.

Açılan sayfada “Görünüm” sekmesini açtığınızda karşınıza düzenlemeler yapabileceğiniz bir menü tablosu gelecek. Tablonun en sağında “Seçenekler” üzerine tık yaptığınızda ” klasör ve arama seçeneklerini değiştir” sekmesi açılacak. Sekmeyi açtığınızda “Klasör Seçeneklerini göreceksiniz.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: