Windows Kırpma ve Yapıştırma Araçları

Web ortamında sıklıkla kullanılan ekran kaydı alma araçları pratik kullanım özllikleriyle bloggerler için büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar.

Kullanıcının isteğine ve ihtiyacına göre farklı özelliklerde kullanılabilen bu araçların ücretli versiyonlarıyla birlikte ücretsiz yada deneme sürümleri de bulunmaktadır.

Windows  kullanıcıları için kurulumla birlikte gelen Snipping aracı, hızlı ve kolay bir şekilde bilgisayar ekranında anlık görüntüleri almamızı sağlar.

Snipping aracı ile ekran kaydı almak için yapılacak işlem oldukça basittir. Bilgisayarınızın başlat mesüne “Snipping Tool” yazarak ulaşabiliyorsunuz.Eğer başlat menüsünde çıkmaz ise önce “çalıştır” tıklayın. Gelen pencerede “Snipping Tool” yazarak,araca ulaşın.

Aracı kullanmak için:

  1. Bir snip almak istediğiniz sayfada aracı açın ve “Yeni” düğmesine tıklayın.Açılan pencerede “Rictangular Snip”(dikdörtgen snip) üzerine tıklayın.Ekran Alıntısı Aracı arkasındaki ekran puslu beyaz renge dönecek ve” + ” sembolü açılacak
  2. Alıntı yapılacak alan üzerinde + imleci ile boyutunu belirleyinve snip fare düğmesini bırakın
  3. Arac üzerinde yeni Snipping işaretlemek için kalem ve vurgulayıcı araçlarını kullanabilirsiniz.
  4. Kayıt alanını  ‘Dosya’ ve ‘Kaydet …’ seçeneği ile kaydedin ve düzenleyerek,kullanın.

Kesme Aracına bir alternatif olarak “Microsoft Snip” kullanın

Microsoft Snip,alternatif olarak kullanabileceğiniz hızlı ve kullanımı kolay bir araçtır.Microsoft Snip , Print Screen tuşuna bastığınızda ekranın istediğiniz kısmında kendisini park ederek istediğiniz an kullanabileceğiniz bir araçtır.

Aldığınız ekran görüntüsü üzerinde özel işaretlemeler yapabilir,ses kaydı düzenleyebilirsiniz.

Kullanımı hızlı ve kolay olan bu aracı https://mix.office.com/snip ana sayfasından aracı indirin ve bilgisayarınıza kurun.
Bu Windows programı ekran kaydı alma araçları şimdiye kadar kullandığım ve öğretici blogging için bildiğim en iyi ekran kaydı alma araclarıdır.İşinize yaraması dileğiyle …

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

%d blogcu bunu beğendi: