WordPress All İn One Seo Pack Ayarlarınızı Düzenleyin

Arama motorlarının öncelik verdiği konuların başında web sitelerinin seo uyumluluğu önemli kriter oluşturmaktadır. Sitenizin, arama motorlarında öne çıkmasını sağlamak için,site tasarımınızın alt yapısını iyi düzenlemeli ve seo uyumlu olmasına çalışmalısınız.

WordPress sitelerinin yaygın olarak kullanılmasının en önemli nedenlerinden birisi alt yapısının seo uyumlu olarak yapılandırılmasıdır.Eklentiler,kurulum aşamasında varsayılan olarak ayarlı gelmektedir.Bu ayarlarla yetinmeyen kullanıcılar daha fazla özellik eklemek için ayarlarda küçük oynamalar yapabiliyorlar.

WordPress sitelerde All İn One Seo Pack ve Yoast Seo eklentileri en çok kullanılan eklentiler olarak öne çıkmışlardır. İki eklentinin kurulumu sırasında benzer özellikler bulunmaktadır. Yazımızın içeriğinde All İn Seo Pack eklenti kurulumunu inceleyebilirsiniz.

All İn One Seo Pack eklentisini siteniz üzerinden eklentiler>yeni ekle yoluyla yada WordPress eklenti sitesinden All İn One Seo Pack eklentisini zip olarak indirin ve sitenize kurun. Kurulumdan sonra yönetici sayfanızda bulunan menüde eklenti sekmesinden “Genel Ayarlar” üzerine tıklayın.

Bu sayfada varsayılan gelen ayarları olduğu gibi bırakın

Ana Sayfa Ayarları

Ana sayfa başlığı: Sitenizi 57 karakter kullanarak,en iyi şekilde tanıtan bir başlık seçmelisiniz.

Ana Sayfa açıklaması: Sitenizi 160 karakterle açıkladıktan sonra “Ayarları Güncelle” butonunu tıklayın ve “Özellik Yöneticisi” sayfasına gidin.

SOSYAL META AYARLARI

Bu sayfada bulunan pencerelerin hepsini “Activate” konumuna ayarlayın.Daha sonra menüden “Sosyal Meta” penceresini “Deactivate” konumuna getirin ve ana menüde “Sosyal Meta” sekmesini açın.

Resimde de görüldüğü gibi Site İsmi,Ana Sayfa Başlığı ve Ana Sayfa Açıklaması önünde bulunan pencereler boş olarak karşımıza çıkıyor.Bu pencereleri en üstte tamamladığımız “Ana Sayfa Ayarları” pencerelerinde bulunan açıklamaları sırayla kopyala-yapıştır yaparak üstteki pencerelerde boş bölümlerine ekleyin.Altta bulunan “Anasayfa Görseli”,Site içeriklerinizi sosyal ağlarda paylaştığınızda varsayılan olarak görünür.Varsayılan görseli eklemek için buradan “Ortam ekle” sekmesine gidin ve bir görsel yükleyin ve “Ayarları Güncelle” butonuna basın. Varsayılan olarak yüklediğiniz resmin linkini kopyalayın ve Google Plus sayfanıza gidin.

GOOGLE PLUS AYARLARI

Sayfaya girdiğinizde en üstte bulunan pencerede “Yeni bir şeyler var mı?” sekmesine tıklayın.Açılan pencerede bağlantılar sembolüne tıklayın.Karşınıza gelen küçük pencereye,az önce kopyaladığınız varsayılan resminizin linkini yapıştırın ve “TAMAM” butonuna basın.

Ön izlemede varsayılan resminizin yüklendiğini göreceksiz.”YAYINLA” tuşuna basın ve yayınlayın.

Ancak, içeriklerinizin sosyal ağlarda varsayılan resimle gösterilmesi yerine yazıya eklediğiniz içerik resmi ile görünmesini isteyebilirsiniz.Bunun için küçük bir işlem yapmalısınız.

Yazı ekle sayfanıza gidin ve yeni bir yazı ekleyin.

Yazınızın başlık ve açıklama bölümünü düzenleyin ve üst kısımda bulunan “Sosyal Ayarlar” butonuna basın.

Başlık ve açıklama bölümünü düzenleyin ve yazı içeriğinde görünmesini istediğiniz resmi yüklemek için “Upload İmage” butonuna basın.

Bilgisayarınızdan veya ortam sayfasından resim seçin ve yükleyin.Daha sonra yazıyı güncelleyin.

GÖRSEL AYARLARI:

FACEBOOK AYARLARI

Facebook sayfanızın yönetici ID’sini ve yönetici kimliğinizi girin ve etkinleştirin.

TWİTTER AYARLARI

Twitter hesabınızı bağlayın

Genel ayarlara devam edelim.Başlık ayarlarını “Varsayılan olarak bırakın.

Web Yönetici ayarlarını doldurmanız büyük yarar sağlayacaktır.Pencerelerin altında bulunan bağlantı linkleri ile yönlendirmelere uyarak,doğrulama kodlarını ekleyin.

All İn One Seo eklenti ayarlarını

1 . Genel ayarlar

2 . Özellik Yönetici ayarları

3 . Sosyal Meta ayarları

başlıkları altında düzenlememiz burada sona eriyor.Umarım yararlı bir paylaşım olur.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: