WordPress Ana Sayfada ve Yazı içinde Reklam Gösterme

WordPress portal sitenizde Google Adsense Reklamları ile çevrimiçi yaynlarınızdan kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için öncelikle bir Google Adsense hesabı edinmelisiniz.
Google adsense yada diğer yayıncı kuruluşlarının reklam kodlarını eklenti kullanarak veya kod ekleyerek sitenizde gösterebilirsiniz.Konu ile ilişkili olarak daha önce paylaştığımız  “Wp-Sitenize Adsense Ekleme Kodları” başlıklı yazımızın içeriğinde mesaj altına/üstüne,mesajın sağına/soluna ve mesajın içine kod ekleme ile iligili bilgilere ulaşabilir,reklamları kolaylıkla istediğiniz alanda yayınlayabilirsiniz.
Bu yazının içeriğinde ise, Ana sayfada- diğer sayfalarda ve yazı içinde(buradaki yöntem farklı) kod kullanarak nasıl reklam ekleyebiliriz? sorularının yanıtını bulacaksınız.
Ana sayfada reklam göstermek için temamızın index.php dosyasından yararlanıyoruz.
Reklam gösteriminin sayfanın en üstünde görünmesi isteniyorsa index.php dosyasında :
php kodu

bulunuyor ve kodun hemen üstüne reklam kodu yapıştırılıyor.
Reklam kodu ana sayfada ve diğer sayfaların en altında görünsün isteniyorsa,
php kodu

kodu bulunuyor ve reklam kodu bu kodun altına yapıştırılıyor.
Reklam kodunu yazının içinde göstermek için functions.php dosyasına veya kendi sitenize özel oluşturduğunuz bir eklenti dosyasına altta verilen kodları ekleyiniz.

Reklam kodunu 9. sırada bulunan ” Ads code goes here ” yazan bölüme yapıştırıyoruz. Reklamın gösterilmesi istenilen paragrafı belirtmek için ( Paragraph= 1)  karşısında verilen değeri istenilen paragraf sayısı değeri ile düzenleyebilirsiniz.
Bu yazımızın içeriğinde,WordPress yazınızın sayfalarında ve mesaj içeriğinde “Reklam nasıl gösterilir?” konusunda yardımcı olduğumuzu düşünüyorsanız,sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmanızı rica ediyoruz.Paylaşım açıldıktan sonra farklı bir kod daha bulacaksınız.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: