WordPress Kırık Link Sorununu Giderin

Web sitesi yada blog düzenlemek,sadece içerik düzenleyerek bu içeriklere resimler,videolar eklemekten ibaret değil tabi ki.Web sitenize eklediğiniz içeriklerinizi ne sıklıkla kontrol ediyor ve güncelliyorsunuz?

Farkında olmadan bıraktığınız bir hata, sitenizi hangi şartlarda olumsuz etkileyebilir?

gibi soruları düşünmek ve düzenlediğimiz sayfaları kontrol etmek zorundayız.

Aranılan bir içeriğe ulaşmak isteyen bir ziyaretçi bir web sayfasına girdiğinde aşağıdaki gibi bir sayfa görünce ne düşünür…merak ettiniz mi?

Öncelikle ziyaretçiniz istediği içeriğe ulaşamadığı için hayal kırıklığı yaşar.Eğer girdiği sitede başka sayfalarda da 404 hata sayfasıyla yada benzeri durumlarla karşılaşırsa,bir daha geri dönmemek üzere bu siteden uzaklaşır.

404 hata mesajlarının oluştuğundan çoğunlukla haberimiz olmayabilir.Bu tür sayfaların siteyi zayıflatması ve ziyaretçilere karşı olumsuz tepki bırakması yanı sıra arama motorlarının da hoşuna gitmemektedir.Bu sonuç arama motorlarının sitenizi indexlemesini önlemesine de neden olur.Sonuç olarak, zaman emek harcayarak yapılan tüm çabalar boşa gidebilir.

Kırık link sorununu çözmek ve 404 hata mesajlarını gidermek için kullanılabilecek iki yöntem bulunmaktadır.Birincisi,eklenen tüm içeiklerin ve haliyle bağlantı linklerinin devamlı kontrol edilmesini gerektir ki, bu oldukça zor ve zaman gerektiren bir çözüm yoludur.Üstelik sorunun çözüldüğünün garantisi de yoktur.

Kırık linkleri ve olşabilecek 404 hata mesajlarını önlemenin diğer yolu ise eklenti yada sitenin alt yapısına uygun uygulama kullanılmasıdır.

WordPress alt yapılı sitelerde kırık link takip etmenin en kolay yolu,WordPress eklenti sitesine gitmek ve kırık link bildirici eklentilerinden uygun olanını kullanmaktır.Böylece sitenizde oluşan kırık link sorunundan anında haberdar olur ve çözüme hızla ulaşırsınız.

Tavsiye eklentimiz Broken link Checker eklentisidir.Wordpress eklenti sitesinden bağlantıya tıklayarak Broken Link Checker eklentisini indirin ve sitenize kurun.

Eklenti sitenizi devamlı tarayarak,kırık bağlantı oluştuğunda e-posta adresinize ve sitenizin admin sayfası-araçlar menüsünde oluşan kırık linkleri ve sayısını anında haber veriyor.

Gerekli düzenlemeleri yaparak,hatayı hemen düzeltebilirsiniz.

Broken Link Checker Eklenti ayarları

Kurulumu tamamladıktan sonra eklenti ayarlarına gidin.

Genel ayarlar

Düzenlemeleri resimde göründüğü gibi tamamlayın.

Kırık Bağlantı Aranan İçerik

Açılan sayfada “Sayfalar-Yazılar-Yorumlar” karşısında bulunan kutucukları işaretleyin.

Aranılan Bağlantı Türleri

Resimde görülen bağlantı kutucuklarını işaretleyin.

Protokoller ve API’ler

Sayfada bulunan API bağlantılarından bağlantılı olduğunuz kutucukları işaretleyin.

Gelişmiş

Gelişmiş sayfasını üst resimde görüldüğü gibi düzenleyin.

Broken Link Checker eklentisi kırık link bildirme ve sorunun giderilmesi için oldukça etkili çalışmaktadır.İçerikleriniz yüklediğiniz görüntüler.blogroll öğeleri,yorumlar,özel alanlar,sayfalar,mesajlar ve diğer içerik görünümündeki bağlantıları kontrol eder ve kırık linkleri belirleyerek,görünüm menüsü-araçlar üzerinde gösterir.Aynı zamanda e-posta adresinize de uyarı mesajı göndererek,kırık bağlantıları haber verir.

Daha fazla bilgi edinmek için eklenti ana sayfasını ziyaret edin

Broken Link Checker for WordPress

 

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: