WordPress web Sitenizi Sıfırlayın

WordPress kurulumu ile oluşturduğunuz blogunuzda yada sitenizde değişiklik yapma ihtiyacı hissediyorsanız , sitenizi sıfırlayarak yeniden oluşturabilirsiniz.

Web sitenizi sıfırlayarak,orijinal varsayılan ayarlarına dönüştürebilirsiniz.

Web sitenizi ilk yüklediğiniz zamanki durumuna geri döndürmek için WordPress kurulumu silmeniz, zaman ve çaba gerektireceği için, kurulumu yeniden kurmak yerine daha kolay bir işlemle sıfırlamak daha iyi bir çözüm olabilir.

Ancak, bu çözüm bireysel kurulumlar için uygulanmalıdır. Çok siteli kurulumlarda kullanılmamalıdır.

WordPress Sıfırlama Nasıl Yapılır?

WorPress sitenizi sıfırlama eklentisiWordPress Eklenti sitesinde bulunan ve veri tabanınızı varsayılan değerlerine döndürmenizi sağlayan ücretsiz bir eklentidir

Veri tabanınız, web sitenizde yaptığınız özelleştirmelerle birlikte tüm bilgileri de içerdiğinden, eklenti ile sitenizin tüm içeriği silinecek ve siteniz ilk yüklendiği zamana dönüştürülecektir. Böylece yeni bir kuruluma gerek kalmayacaktır.

Web sitenizi sıfırlama işlemine başlamak için, WordPress Eklenti sitesine giderek, eklentiyiindirin. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra Yönetici kenar çubuğunda oluşturulan Araçlar > Veritabanı Sıfırlama menüsünü açın

1. Sırada bulunan Tablo Seç penceresini açın. Sıfırlamak istediğiniz tabloları seçin veya sağ tarafta bulunan Hepsini seç sekmesini tıklayın

Seçeneklerinizi Tablo Seç penceresinden, yorumlarınızı sayfalarınızı veya sitenizdeki tüm kullanıcıları (Yönetici dışında) seçebilirsiniz.

Tümünü Seç seçeneğini kullandığınızda eklenti, mevcut tema ve eklentilerinizi sıfırladıktan sonra yeniden etkinleştirip – etkinleştirmeyeceğinizi soran bir onay kutusu oluşturur. Tema ve eklentilerinizi korumak isterseniz onay kutusundaki işarete dokunmayın. Aksi durumda işareti kaldırın

Daha sonra 2. sırada bulunan güvenlik kodunu kopyaladıktan sonra pencereye yapıştırın veTabloları Sıfırla butonuna tıklayın.

WordPress kontrol panelinde tüm ayarlarınız varsayılan ayarlarına geri döndürülür. Web siteniz WordPress 5 dakika kurulumuna gereksinim duymadan sıfırlanmış olur. Üstelik sıfırlama işlemi hızlı biçimde ve kolayca tamamlanmış olur.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: