WordPress’te Görselleri Büyüterek Yakınlaştırma(Zoom Ekleme) – Sinlenbec

WordPress’te Görselleri Büyüterek Yakınlaştırma(Zoom Ekleme)

WordPress, bir içerik yönetim sistemidir. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle ücretli yada ücretsiz eklentileri kullanarak,sitenizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

WordPress sitenizde hazırladığınız bir içeriğin içine eklediğiniz görüntülerin tamamını yada belirli bölümlerini yakınlaştırarak,paylaşmak isteyebilirsiniz.

Özel bir amaçla(ürün pazarlama) veya tanıtım amaçlı yayınlamak istediğiniz görsellerinizin üzerine maus geldiğinde, resmin belirli bir bölümünün yakınlaşarak (zoom yaparak), büyümesini sağlayabilirsiniz.Resmin yakınlaşarak büyümesi, kullanıcılarınızın normal bir resim üzerinde göremeyecekleri detayları daha iyi görmelerini sağlar.

WordPress Görüntüleri Büyütme-Yakınlaştırma
WordPress eklenti sitesinden çok sayıda resim yakınlaştırma eklentisini eklentisine ulaşarak, farklı eklentilerden seçiminize uygun olanları deneyerek, sitenizde kullanabilirsiniz.
Bu yazımızın içeriğinde görüntüleri yakınlaştırarak büyütmek için yararlanabileceğiniz kullanımı kolay bir eklentiye ayırdık.Yapmanız gereken buradaki bağlantıya giderek  Wp Image Zoom eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir.
Eklentiyi sitenizde etkinleştirdikten sonra WordPress Yönetici sayfanızdan  Wp Image Zoom ayarlar sayfasına gidin ve  Genel yarlar sekmesini açın

Bu sayfada Woo Commerce ürün resimlerini, mobil cihazlarda yakınlaştırma,kategori resimlerinde yakınlaştırma gibi zoom özelliklerini etkinleştirebilirsiniz. Ayarlarınızı yaptıktan sonra “Değişiklikleri kaydet” butonuna basmayı unutmayın.

Daha sonra Zoom Ayarları sekmesini açın

Zoom Ayarları sayfasında resimlerinize büyütücü zoom eklemek için 4 farklı lens yöntemi sunulmaktadır.Kullanmak istediğiniz yöntemi belirlemek için 1. adımda Lens şeklini seçin ve hemen altta eklenti tarafından verilen2. adımda resim üzerinde canlı ön izlemesini yapın 3. adımda resim yakınlaştırmada kullanacağınız İmleç türünü belirleyin ve 4.adımda da yaptığınız düzenlemeleri kaydedin ve Lens ayarları sekmesini açın.

 

Lens ayarlarında yapacağınız değişikliklerinin etkili olması için  1. adımda daire veya kare mercek seçmiş olmanız gerekmektedir.Lens ayarlarında mercek boyutu,mercek rengi,mercek kenarlığı ve diğer ayarları etkinleştirdikten sonra “Değişiklikleri kaydet” butonuna basın ve

Wp Image Zoom nasıl kullanılır?

Metin düzenleme sayfası araç menüsünde Wp Image Zoom eklentisinin otomatik olarak eklediği büyüteç şeklinde bir “Image Zoom“buton göreceksiniz.Düzenlemek istediğiniz resim üzerine tek tık yaptıktan sonra,büyüteç sembolü olan butona da bir tek tık yapın.

İçeriğinize eklediğiniz resim üzerinde eklentiyi kullanmak için yüklediğiniz resim üzerine tıklayın.Eklentinin etkinleştirilmesinden sonra editör menüsüne otomatik olarak gelen Image Zoom düğmesine basın

Yaptığınız düzenlemenin ön izlemesini görmek için sayfanın ön izlemesine bakın.

Resimde de görüldüğü gibi resim yakınlaştırma başarıyla kurulmuş oldu.

Bu yazıya bağlantılı diğer içeriklerimiz:

İçeriklerinizin Okunurluğunu Artırın

Yazı İçeriğinize Yazı Boyutunu Ayarlama Düğmesi Ekleyin

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: