Yazı içeriklerinizi ve Sayfalarınızı Sayfa Yapıcı ile düzenleyin

WordPress sitenizde düzenleme yapmanıza yardımcı olacak çok sayıda ücretsiz kaynak bulunmaktadır.Üstelik bu kaynak sağlayıcılar, oluşabilecek sorunlar karşısında ücretsiz destek sunmaktadır.

Yazılarınızı ve sayfalarınızı düzenlemeyi bir eğlenceye dönüştürün!
Widgetleri sürükleyin.Yazılarınızı ve sayfalarınızı kolayca düzenleyin

Sayfa Yapıcı ile Neler Yapabilirsiniz?

Blog oluşturmak için insanların en çok kullandığı platform WordPress’tir. Bir eklenti platformu olan WordPress’in dünyanın her tarafında bu denli yoğun kullanılmasının temel nedeni, isteğe göre çok sayıda kaynağa ücretli yada ücretsiz kolayca ulaşılabilir olmasıdır. Hiç bir kod bilgisi gerektirmeden, eklentiler ve hazır kodlar yardımıyla, yazı içeriklerini ve sayfa düzenlerini kolay ve hızlı şekilde oluşturmak, tamamen kişisel becerinize kalmaktadır.
Bu yazımızın içeriğini, sitenizi oluştururken kulllanabileceğiniz ve içinde bir çok özelliği barındıran, ücretsiz olmasına rağmen[ücretli versiyonu da bulunmaktadır.] kullanımı kola, profesyonel düzenlemeler yapabileceğiniz Page Builder by SiteOrigin eklentisinin tanıtımına ve kullanımına ayırdık. Bu eklenti sayesinde farklı kaynakları ve kullanım özelliklerini ayrı ayrı uygulamaya gerek kalmadan sayfalarınızı ve yazı içeriklerinizi kolayca düzenleyebilir, izleyicilerinizle daha etkili iletişim kurabilirsiniz.

Ozel alan 1   
özel alan 2
özel alan 3
Yazı içeriklerinizde özel alanlar düzenleyerek, sütunlar oluşturabilirsinizYazı içeriklerinizde bağlantılarınızı paylaşabilir, sosyal medya araçlarını kullanabilirsiniz.İçeriklerinize görsel sunumlar ekleyebilirsiniz.Videolarınızı ve slaytlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sayfa yapıcı eklentisiyle, widget ve satır ekle özelliklerini kullanarak, yazı içeriklerinizde özel alanlar yaratabilir, bu alanlara özel yazı içerikleri,video,resim ve slayt gösterileri ekleyebilirsiniz.Eklentinin kullanımı ile ilgili kısa videoyu izleyiniz.
https://player.vimeo.com/video/114529361?title=0&byline=0&portrait=0&color=ffffff

Page Builder by SiteOrigin (Sayfa yapıcı) eklentisini kullanmak için WordPress eklenti sitesine gidin ve eklentiyi indirmek için bağlantıyı Tıklayın

Eklenti kullanımı:

Eklentiyi sitenize kurun ve Yazılar>> Yeni Ekle  yada Sayfalar>>Yeni Sayfa yoluyla düzenlemeye başlayın.Editör sayfasında Görsel ve Metin hizasında Page builder(Sayfa Yapıcı) düğmesini göreceksiniz.


Düğme üzerine tıkladığınızda editör sayfasında eklentiye ait menü elemanları açılacak Prebuilt Layout düğmesine bastığınızda sizi doğrudan sitenin tema sayfasına yönlendiriyor.Temalardan beğendiğiniz olursa, düzenleme yaparak, sitenizin ana sayfasını oluşturabilirsiniz.

Üst menüde bulunan Bileşen ekle yada editör sayfasındaki Widget tuşuna bastığınızda bileşenler sayfasına yönlendirileceksiniz.

SiteOrigin bileşenlerini WordPress bileşenleri ile ortak kullanabilirsiniz.Bileşenlerin her biri farklı özelliklerdedir. Örneğin: İçerik yaılarınızı oluşturmak için SiteOrigin Editör bileşenini kullanacaksınız. Yazının devamında video eklemek isterseniz, SiteOrigin Video Player bileşenini sayfaya aktaracaksınız.
Yazıyı oluştururken sütun oluşturmak veya sekmeler halinde düzenlemeler yapmak için Satır Ekle menüsüne yada (Row) tuşuna basacaksınız. Açılan menüde satırlarınızın ebatlarını düzenledikten sonra sağ köşeden  Ekle yaptığınızda, editör sayfasına satır menüsü açılacak.

Satır menüsünde bulunan pencerelere bileşen ekleyerek, düzenleyebilirsiniz.Örneğin; video,slayt,resim yada sosyal medya simgelerini yerleştirebilirsiniz.

SiteOrigin eklentisinin kullanımı ile ilgili basit ama temel bir anlatımı yapmaya çalıştım.Umarım faydalı bir içerik olmuştur.Eklentiyi kullanırken her düzenlemeden sonra taslak olarak kaydedin ve mutlaka bir ön izleme yapın.

Alternatif sayfa yapıcıları incelemek ve denemek için altta verilen linklerden sayfa yapıcıların sayfalarına ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: