Youtube.com Videolarınızı Adsense Hesabınıza Bağlayın

Youtube.com üzerinde yayınladığınız videolarınızı adsense hesabınızla ilişkilendirerek, reklam alabilir ve para kazanabilirsiniz.

Ancak,video kanalınızda paylaştığınız videoların içeriklerinin kurallara uygun olması  ve kanalınızın iyi durumda olması önemlidir.Bir önemli konuda,kanalınızda “Para Kazanma Sekmesi” açık olmalıdır.

Google-Google Adsense ve Youtube video kanalınızın olduğunu varsayarak,videolarınızı adsense hesabına nasıl bağlayacağınızı ve para kazanabileceğinizi anlatalım.

Buradan Kanalınızı ve videoları para kazanma için ayarlama sayfasına gidin ve  Para Kazanma  sekmesine tıklayın.Kanalınızda  “Para Kazanma Sekmesi” açıksa alttaki gibi bir sayfa ile karşılaşacaksınız.Açık değilse boş bir sayfayla karşılaşacaksınız.

Bu aşamadan sonra kanalınızda yönetici ayarlarına giderek,düzenlemeleri yapmanız gerekmektedir.http://www.youtube.com/ ana sayfasından Kanalınıza giriş yapın.

Resimde görüldüğü gibi “Video Yöneticisi” sekmesine tıklayın.Açılan sayfada bulunan menüden KANAL sekmesine tıklayın.

Karşınıza yeni bir sayfa gelecek.Bu sayfadaki ayarlar çok önemli.Onun için dikkatli olmanızda yarar var.

En üstte Ülke Adı pencereyi  Amerika Birleşik Devletleri olarak belirleyin.Hemen altındaki pencerede kanalızın anahtar sözcüklerini yazın.Daha sonra bağlantılı site adresinizi ve en alt pencereye de Adsense hesabınızın Cup numarasını yazın ve kaydedin.Eğer sayfanız yeterli içeriğe sahipse biraz sonra reklam yayınlama aktiviteniz gelir.

Youtube video kanalını adsense hesabına bağlama ile ilgili olarak altta verilen videoyu izleyiniz.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

%d blogcu bunu beğendi: