Youtube Videoyu Hızlandırma&Yavaşlatma

İnternette video piyasasının en büyük payını kuşkusuz ve haklı olarak youtube.com elinde tutmaktadır.

Video piyasasında lider olmak ve piyasayı elinde tutmak için,rekabetçileriyle kıyasıya bir mücadele sürdüren youtube.com,bu vasıflarını teknolojide yaptığı değişiklikler sayesinde sürdürmektedir.

Diğer video şirketleri başarısız mı? Hayır,başarısız değiller.Ancak,kullanılan teknolojinin kullanılması ve geliştirilmesinde uygulanan teknik gelişmelerin bir çoğunu ilk olarak,youtube.com kullanıma sürdüğü için liderdir.

Örneğin;bir videonun yazı dili özelliği ile farklı dillerdeki video içeriklerini kendi dilinize çevirerek,daha iyi anlamanıza olanak tanımaktadır.

Youtube Videoyu hızlandırma ve Yavaşlatma

Youtube.com üzerinde konu anlatımlı videoların bazıları aşırı hızlandırılmış anlatımlarla hazırlanıyor.

Yada eğlence amaçlı olarak izlediğiniz bir videoyu çok hızlı bir akışla izlemek veya çok yavaşlatılmış bir hızda izlemek isteyebilirsiniz.

Bir Youtube.com videosunu hızlandırmak veya yavaşlatmak için kullanılan çok basit bir yöntem bulunmaktadır.

Yapmanız gereken işlem,izlediğiniz videonun sağ alt menüsünde bulunan ayarları tıklatme/ak ve açılan pencerede “Çalma hızı” sekmesini açmaktır.

Çalma hızı sekmesini açtığınızda üst resimde görüldüğü gibi yeni bir pencere karşınıza gelecek.Tik işareti Normal üzerindeyken video hızı varsayılan hız ayarlarıyla yüklenmiştir.

Normal altında belirlediğiniz her hız noktası videonuzun yavaş akışını sağlamaktadır.En yavaş hız akışının değeri 2 olarak belirlenmiştir.

Videoyu hızlandırmak veya yavaşlatmak için Normal hız üzerinde veya altında bulunan değerleri kademeli olarak,deneyebilir ve istenilen hız ayarları seçilebilir.

Videyou istenilen miktarlarda hızlandırmak için ise,Normal üzerindeki değerleri kullanmanız gerekmektedir.En yüksek çalma hızı değeri ise 0.25 olarak belirtilmiştir.

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

İçeriği beğendiniz mi?

%d blogcu bunu beğendi: